top of page

Rekuperacja

Rekuperacja zwana inaczej wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła. Tradycyjna wentylacja grawitacyjna opiera się na ciągu (zasysaniu powietrza) wytwarzanym przez kominy, ma to jednak swoje wady np.  wychładzanie domu i nieusuwanie wilgoci z pomieszczeń. Rekuperacja opiera się na ruchu powietrza wytwarzanym przez urządzenie zwane rekuperatorem. Rekuperator pozwala na kontrolowanie ruchu powietrza nawiewanego i usuwanego z pomieszczeń oraz odzyskiwanie ciepła, z nagrzanego już, ale brudnego (wilgotnego i nasyconego dwutlenkiem węgla) powietrza.

Rekuperacja inaczej to system służący do wymieniania zużytego, brudnego powietrza w Twoim domu na czyste, świeże, przy jednoczesnym odzyskiwaniu części zgromadzonego już ciepła.

Wentylacja mechaniczna nie tylko umożliwia ogrzewanie świeżego powietrza nawiewanego do domu, ale także oczyszcza to powietrze z zanieczyszczeń i alergenów – co stanowi znaczną przewagę nad normalnym otwieraniem okien. Nie trzeba też martwić się sąsiadami, którzy palą w piecach paliwem wątpliwej jakości, ponieważ filtry rekuperacji przepuszczą do Twojego domu tylko czyste powietrze.

bottom of page